Jak przygotować twarz do maseczki?

Kochani, używanie maseczek to żadna filozofia, sposób użycia podaje producent na odwrocie opakowania. Pamiętajmy, że maseczki, zwłaszcza te, które zawierają różnego typu glinki, przestają działać po zastygnięciu, dlatego co chwilę powinniśmy je zwilżać  np. wodą termalną.

Istnieje kilka sposobów, aby nasza skóra w jak największym stopniu skorzystała z dobroczynnych właściwości maseczek.

Po pierwsze oczyszczanie:
1. W sytuacji kiedy mamy wykonany pełen makijaż musimy dobrze oczyścić twarz. Ja używam do tego płynu micelarnego Bioderma (40zł/250ml). Świetnie radzi sobie z demakijażem, wystarczy delikatnie zwilżyć wacik, przyłożyć  do oka, odczekać chwilę, a makijaż całkowicie się rozpuści.

2. Następnie wykonujemy peeling. Dobry peeling to podstawa, pomoże usunąć martwy naskórek i ułatwi składnikom wnikanie w głąb skóry. Polecam drobnoziarnisty peeling Lirene. Zawiera  wyciągi z cytryny i lilii wodnej, które zmniejszają widoczność śladów po niedoskonałościach, a gliceryna nawilża skórę (15zł/75ml). Oczywiście dobór rodzaju peelingu zależy od typu naszej cery i jest to kwestia bardzo indywidualna.

Po drugie: otwieranie porów:
3. Przed nałożeniem maseczki, warto odblokować pory wykonując saunę parową. Już wieki temu nasze babcie w celu oczyszczenia cery stosowały takie kąpiele. Polegało to na tym, że pochylało się nad miską pełną parującej wody z ręcznikiem na głowie, tak, aby cała para leciała na twarz. Do wody dodawały zioła lub olejki. Teraz nie musimy kłopotać się z miską i ręcznikiem. Za niewielkie pieniądze możemy nabyć elektryczną wersję takiej parówki. Moje urządzenie kupiłam w Lidl i służy bez zarzutów dwa lata (50zł).

Po trzecie: nakładanie maseczki:
4. W zależności jaką maseczkę używamy, możemy nakładać ją na wiele sposobów. Większość tradycyjnych maseczek, które są od razu gotowe do użycia, możemy wykorzystać na kilka razy- działanie nie jest uwarunkowane od grubości warstwy. Maseczki typu peel off dobrze jest nakładać pędzlem, uzyskamy równą warstwę, dzięki czemu łatwiej będzie nam ją ściągnąć.

Pamiętajcie:
5. Jak już wspomniałam, maseczki przestają działać po zastygnięciu, dlatego co chwilę powinniśmy zwilżać twarz. Możemy użyć do tego zwykłej wody w spryskiwaczu lub wody termalnej. Osobiście używam wody termalnej Avene (10zł/50ml).

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply Anna Pogorzelska 09/02/2015 at 19:18

  To prawda – parówka na twarz przed nałożeniem maseczki to podstawa. ale musze przyznać że sauny do twarzy która mm z pnasonic uzywam nie tylko przed maseczkami, ale znacznie częściej.

  • Reply konfettitime 09/02/2015 at 19:24

   Moja sauna do twarzy niestety się kurzy, nie zabrałam ją ze sobą na wakacje :(
   Pozdrawiam ciepło :)

 • Reply Ilona 01/05/2014 at 10:04

  Ale fajny wpis, tyyyle się dowiedziałam. Jutro robię sobie “dzień SPA”, więc trafiłaś z tematem :) Pozdrawiam :)

  • Reply Asia 01/05/2014 at 13:45

   Cieszę się, miłego relaksowania. :)

Leave a Reply