Wizyta w XVI wiecznym Pałacu Galiny – Prezent Marzeń


Ostatni weekend wspominam z łezką w oku. Miałam okazję spędzić cudowne chwile w XVI wiecznym pałacu otoczonym romantycznym parkiem, 300 hektarami lasów, łąk, pastwisk i stawów. Brzmi jak bajka? To miejsce to Pałac w Galinach. Cały kompleks daje możliwość obcowania z przyrodą, wyciszenia się i odetchnięcia od zgiełku dnia codziennego.

Odkąd podjęliśmy wspólnie z mężem decyzję o otworzeniu własnej firmy doba stała się za krótka. Pracując na najwyższych obrotach potrzebowaliśmy chwili wytchnienia, a z pomocą przyszedł nam Prezent Marzeń. Skuszeni okolicznościami przyrody, walorami architektonicznymi jak i samą historią majątku zdecydowaliśmy się uciec z miasta by spędzić romantyczną noc w galijskim kompleksie.  Warto wspomnieć, że Pałac w Galinach jest jednym z nielicznych przykładów architektury renesansowej zachowanych na terenach dawnych Prus Książęcych. Obecnie w majątku funkcjonuje hotel z restauracją, stadnina koni, klub jeździecki i szkoła jazdy konnej, a na polach prowadzona jest działalność rolnicza.


Dla niewtajemniczonych wspomnę tylko, że Prezent Marzeń oferuje vouchery, dzięki którym nasze serce zaczyna bić szybciej. Wybór atrakcji jakimi możemy obdarować bliską osobę jest ogromny. Oferta zaczyna się od pakietów spa, floatingu, rozmaitych wycieczek po ekstremalne przeżycia takie jak skok na bungee czy lot myśliwcem.


Pokój w Pałacu


Mimo 100%-owego obłożenia miejsc noclegowych na tak rozległym obszarze nie odczuliśmy tłoku, nie spotkaliśmy tłumów turystów ani nie natknęliśmy się na problem z parkingiem. Obsługa była przyjazna i chętnie służyła pomocą. Pałacowe pokoje są przestronne, pościel i ręczniki czyste, a łóżka wygodne. Zupełnie nie przypominają luksusowych apartamentów. Dominują w nich drewniane meble, które sprawiają wrażenie surowego wnętrza. W pokoju czekała na nas miła niespodzianka w postaci butelki czerwonego wina. 


Gospoda – romantyczna kolacja


Będąc w Galinach nie można przejść obojętnie obok pałacowej gospody. Szczególnie zapadł mi w pamięć klimat tego miejsca. Duża sala z kominkiem, przytulnymi fotelami i domową atmosferą utwierdziły mnie w przekonaniu, że na pewno wrócę tam jesienią. Mały wybór dań sprawia, że jedzenie jest najwyżej jakości. Posiłki były smaczne i świeże, a czas oczekiwania zaskakująco krótki. W ramach voucheru czekała na nas kolacja przy świecach podczas której mogliśmy wybrać dwa dania i deser à la carte. Poza walorami smakowymi zadbano również o walory estetyczne serwowanych dań. Beza z sosem z rokitnika była jedną z najlepszych jakie miałam okazję próbować.


Atrakcje – przejażdżka bryczką

Ostatnią atrakcją jaka czekała na nas w tym miejscu to przejazd bryczką. Woźnica przybliżył nam historię pałacu i tamtejszych budowli. Aktualnie w stajniach przebywa ponad 60 koni, a park zwierząt miniaturowych zamieszkują osły, kozy, owieczki i barany. Główny budynek pałacu, który jest aktualnie w remoncie z trzech stron otacza malowniczy park. Szumiące wodospady, przytulne altany, ścieżki spacerowe prowadzące wzdłuż rozmaitych kwiatów i krzewów sprawiają, że jest to idealne miejsce na długie i romantyczne spacery. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i choć Szymborska mawiała, że nic dwa razy.. to mam nadzieję, że uda nam się drugi raz odwiedzić to miejsce.

You Might Also Like

10 komentarzy

 • Reply Anna 08/28/2019 at 12:09

  Podobają mi się takie pomysły na prezenty. Dobrym pomysłem jest podarowanie komuś wrażeń, zamiast rzeczy. :-)

 • Reply Łukasz 08/28/2019 at 12:00

  Ładna dziewczyna to i prezent się udał :)

 • Reply lukaszmakeup.pl 08/23/2019 at 21:19

  Pięknie tam *.*

 • Reply Koralina 08/19/2019 at 23:52

  Słyszałam o tym preezencie, ale nie wiedziałam ze może przybrać taka formę 😉

 • Reply Neave 08/19/2019 at 23:32

  Piękne miejsce na romantyczny weekend z mężem

 • Reply Różowa Szminka 08/19/2019 at 08:07

  Ale zazdroszczę takiego weekendu. Pięknie tam!

 • Reply Atrakcyjne wakacje 08/19/2019 at 06:47

  Rewelacyjne miejsce, wygląda jak oaza spokoju

  • Reply konfettitime 08/19/2019 at 17:15

   I dokładnie nią jest, miejsce w którym zapomina się o codzienności.

 • Reply Korposzczur w podróży 08/18/2019 at 20:20

  To miejsce wygląda magicznie! W sam na krótką ucieczkę z miasta, dzięki za polecenie!

 • Reply Katarzyna 08/18/2019 at 19:41

  Pierwszy raz słyszę o tym miejscu! :o Muszę koniecznie wpisać na listę miejsc do odwiedzenia! Dziękuję za polecenie ;)

Leave a Reply