Bezprzewodowe słuchawki SPORT MP3

W lipcowej wishliście wspominałam, że szukam odpowiednich słuchawek do biegania. Moja fascynacja tym sportem nie mija, widzę ogromną różnicę, między ćwiczeniem w domu, a spędzaniem wolnego czasu na świeżym powietrzu. Bieganie poza korzystnym wpływem na nasze zdrowie, działa jak wysokiej klasy kosmetyk. Nasza skóra staje się dotleniona, bardziej ukrwiona, po prostu zdrowsza i ładniejsza. Wracając do tematu słuchawek, jeszcze jakiś czas temu nie wyobrażałam sobie biegania przy muzyce. Wydawało mi się, że to czas na zebranie własnych myśli. W dodatku nie spotkałam tak wygodnych słuchawek, abym mogła w nich uprawiać jakiś sport. Mimo wszystko, spróbowałam i przepadłam, muzyka to coś co daje prawdziwego kopa. Zaczęłam szukać idealnych słuchawek, czyli jakich?

Nausznych. Słuchawki douszne nie wchodzą w grę, chyba nikogo nie muszę przekonywać, że bieganie z ciągle wypadającą słuchawką jest mało komfortowe.
Bezprzewodowych. Podczas treningu nie lubię zbędnego balastu, nie biorę ze sobą telefonu, wody ani innych gadżetów. Ze względu na plan jak wybrałam, niezbędny jest mi tylko stoper. W dodatku nie lubię plątających się kabli, ani podskakującego w kieszeni telefonu.
Tanich. Szukałam czegoś przyjaznego dla budżetu studenta. Nie zależy mi na znanej marce, niepowtarzalnym designie czy super dźwięku. Zawsze na początek warto przetestować produkty z niższej półki cenowej, jeśli sprostają naszym oczekiwaniom, po co przepłacać?

 

 

Czy znalazłam słuchawki idealne? Wybór padł na bezprzewodowe słuchawki sportowe z wbudowanym czytnikiem kart microSD marki SPORT MP3. Zamówiłam je na allegro za kwotę 12,99PLN + koszt wysyłki. Posiadają wygodny elastyczny pałąk, który skutecznie eliminuje problem z plączącymi się przewodami. W prawdzie są to słuchawki douszne, ale ich konstrukcja sprawia, że pasują do każdego rozstawu uszu i solidnie trzymają się w miejscu. Umieszczone z tyłu przyciski umożliwiają sterowanie głośnością oraz zmianę utworu. Wbudowany odtwarzacz MP3 daje możliwość słuchania muzyki beż żadnego dodatkowego urządzenia. Jakość słuchawek nie jest najlepsza, wbudowane głośniczki obsługują częstotliwości od 20 do 20000 Hz, ale tak jak pisałam wcześniej to nie był dla mnie priorytet. W zestawie znajdziemy akumulator i kabel miniUSB- USB służący do ładowania akumulatora. Pełne ładowanie ma starczyć na 8 godziny pracy. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że słuchawki mają jedną podstawową wadę, która dyskwalifikuje produkt na starcie. Po pierwsze nie obsługują wszystkich kart microSD. Nie ma na to reguły, odtwarza je jak chce i kiedy chce. Musimy wziąć pod uwagę możliwość dokupienia nowej karty, co również nie gwarantuje, że wszystko będzie działać poprawnie. Odtwarzacz zacina się w najróżniejszym momentach. To nie wina pechowego egzemplarza, kupiłam dwie pary i obie sprawują się tak samo. Aktualnie słuchawki nadają się do wyrzucenia, nie odtwarzają nawet dwóch utworów, nie dajcie się skusić niską ceną, nie polecam.

 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Bea 02/05/2019 at 08:23

    Ja mam podobne słuchawki. Nie da się ich nosić z kaskiem na rower czy czapką. Są sztywne dlatego nie dają się „zgiąć”
    Nie bardzo są użyteczne w zimie.

Leave a Reply