20 faktów o mnie!

Wpisy z serii 20 faktów o mnie są jedynymi z moich ulubionych. Chętnie czytam je na blogach do których czuję się w pewien sposób przywiązana. Wiem, że nie jest to nic pouczającego, ale pozwalają na bliższe poznanie autora, a poza tym zaspokajają zwykłą ludzką ciekawość. Możemy w pewien sposób utożsamić się z blogerem, zwłaszcza jeśli pija tą samą herbatę co my :)

 1. Wierzę w karmę, dlatego nigdy nie odmawiam pomocy, staram się być dobra i uczynna. Niektórzy uważają, że to nierozsądne, ale zawsze zwracam znalezione pieniądze. Jestem przekonana, że wszystko co robimy wraca do nas ze zdwojoną siłą.
 2. Jestem typem domatora, nie lubię chodzić do klubów, pić alkoholu, zapachu papierosów, ani głośnej muzyki. Jest to dla mnie strata czasu i zupełnie tego nie rozumiem.
 3. Lubię spędzać czas na wspólnym gotowaniu, oglądaniu filmów i grach planszowych.
 4. Za dziesięć miesięcy będę żoną.
 5. Kiedy kogoś oceniam staram się patrzeć na taką osobę przez pryzmat trzech cech: ta osoba kogoś kocha, kogoś straciła i ktoś ją zranił. Jeżeli oceniacie ludzi przez pryzmat tych trzech cech jesteście bardziej wyrozumiali i uchodzicie za bardziej przyjaznych.
 6. Nie przeklinam i nie lubię, gdy ktoś robi to przy mnie. Za każdym razem, gdy ktoś mówi coś wulgarnego w duchu podskakuję jakbym właśnie usiadła na szpilkę.
 7. Uwielbiam minimalizm, nie mogę się skupić, gdy otacza mnie zbyt dużo przedmiotów, dlatego zatrzymuję tylko te rzeczy, które są mi niezbędne i w większości przechowuje je w szafkach.
 8. Zawsze staram się stawiać na rzeczy dobrej jakości. Wolę jedną porządną rzecz, nawet jeśli w tej samej cenie dostanę kilka egzemplarzy względnej jakości, które dałyby mi większy wybór.
 9. Cieszą mnie małe gesty, które nic nie kosztują, a sprawiają, że od razu czujemy się lepiej.
 10. Nie mogę zasnąć póki nie rozwiążę problemu, jestem na tyle zawzięta, że nie raz zdarzało mi się szukać odpowiedzi na specjalistycznych forach, a nawet pisać do samego producenta, z zapytaniem dlaczego coś nie działa tak jak powinno.
 11. Nie oglądam telewizji, ani programów rozrywkowych, dlatego nie orientuje się kto jest teraz celebrytą, często nie kojarzę ludzi na pierwszych okładkach gazet.
 12. Mam w sobie coś z introwertyka, lubię spędzać czas sama ze sobą, analizować, skłaniać się do refleksji. Introwertyzm jest często mylnie kojarzony z nieśmiałością.
 13. Nie cierpię zakupów w centrach handlowych. Nie jestem w stanie znieść godzinnych przechadzek po sklepach. Zawsze, gdy chcę coś kupić, najpierw oglądam to w sklepie internetowym i najczęściej zamawiam online.
 14. Moją ulubioną porą roku jest jesień. Urodziłam się w listopadzie i uwielbiam ten miesiąc. Dla mnie jesień to najbardziej barwna pora roku, kojarzy mi się z długimi spacerami, wieczorami z filmem, ciepłą herbatą.
 15. Mam dziwną przypadłość, lubię kiedy otaczająca mnie przedmioty są symetryczne.
 16. Chciałabym mieć w przyszłości dużą rodzinę.
 17. Przez pięć lat studiowałam gospodarkę przestrzenną i w tym roku obroniłam tytuł magistra. Jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem tego kierunku, stanowczo odradzam.
 18. Wierzę, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem.
 19. Nie lubię, gdy ktoś pobieżnie ocenia ludzi na podstawie nagle zaistniałych sytuacji, przy okazji wzajemnie się obrażając. Każdemu z nas zdarzają się gorsze dni.
 20. Zanim opublikuję post, czytam go co najmniej 10 razy. :)

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply Emza 10/01/2018 at 17:42

  Muszę przyznać, że to pierwsza taka lista faktów gdzie pod większością(pomijając wykształcenie i męża) mogę się podpisać:D

Leave a Reply