Stippling Brush, czyli wszystko o pędzlach dwuwłosiowych

Witam kochani, dzisiaj o gadżecie do makijażu, czyli pędzlu dwuwłosiowym, potocznie zwanym skunksem. Mój pędzel to Stippling Brush marki Real Techniques. Pochodzi z serii limitowanej zaprojektowanej przez Samanthe Chapman. Dla niewtajemniczonych Samatha Chapman to profesjonalna wizażystka z Wielkiej Brytanii, która wraz z siostrą prowadzi kanał na portalu youtube.com. Siostry pixiwoo zdradzają sekrety udanego makijażu, którego niewątpliwą podstawą są pędzle. Jeśli jesteście ciekawi, czym skunksy różnią się od innych pędzli, co jest w nich niezwykłego, dla kogo są przeznaczone i czy w ogóle warto w nie zainwestować zapraszam do lektury.

Zacznijmy od tego, że typowy skunks składa się z dwóch rodzajów włosia: krótszych (czarnych) zazwyczaj naturalnych oraz dłuższych (białych) syntetycznych. Zadaniem krótszych włosów, które są gęstsze jest przytrzymanie delikatnych i łatwo uginających się włosów długich. W uproszczeniu naturalne włosie stanowi podporę dla włosia syntetycznego, tak aby całość zachowała sztywną formę. Kupując taki pędzel, zawsze upewnijcie się że zawiera dwa typy włosia, jest to bardzo istotne. Tańsze egzemplarze zawierają tylko jeden typ włosia, zafarbowany na czarno-biało. Niestety taki pędzel, nie będzie działał prawidłowo i nie zachowa swoich właściwości.

Dlaczego jest to takie ważne?
Pędzle dwuwłosiowe charakteryzują się niezwykłą delikatnością, dzięki czemu polecane są dla bardzo delikatnych cer. Główną zaletą tych pędzli jest możliwość delikatnego nakładanie produktu, dlatego bez wątpienia powinny po niego sięgnąć osoby, które zaczynają swoją przygodę z makijażem. Z tym pędzlem możemy zapomnieć o jakichkolwiek plamach. Stworzymy nim delikatną chmurę koloru nawet bardzo napigmentowanym produktem. Należy pamiętać, że zawsze pracujemy wyłącznie dłuższym włosiem, nakładany produkt nie powinien w ogóle dotykać krótszych włosów, jak już wspomniałam wcześniej, pełnią one rolę podtrzymania włosów dłuższych.

Do czego jest przeznaczony?
Kolejną zaletą tych pędzli jest ich wszechstronność, możemy ich użyć do wszystkich produktów suchych (pudrowych, sypkich, w kompakcie) oraz mokrych (podkłady, róże w kremie). Do czego będzie dokładnie przeznaczony nasz pędzel zależy od jego kształtu. Skunksy dostępne są jako pędzle płaskie, skośne i owalne. Pędzel który wybierzemy, zależy od naszych potrzeb i efektu jaki chcemy uzyskać. Czy jest niezbędny w każdej damskiej kosmetyczce? Oczywiście nie, poleciłabym go osobom które nie mogą sobie poradzić z plamami lub tym którzy dostrzegają subtelne różnice w makijażu.

Dlaczego akurat Stippling Brush?
Ten pędzel to prezent od przyjaciółki. Sama raczej wybieram pędzle marki Hakuro, są o wiele tańsze, a równie dobre w użyciu. Jeśli chodzi o markę Real Techniques, ich pędzle wykonane są z ogromną precyzją, a używanie ich to czysta przyjemność. Stippling Brush zrobiony jest z bardzo miłego w dotyku włosia typu taklon oraz aluminiowej rączki z gumowym zakończeniem. To wielozadaniowy pędzel służący do wykończenia makijażu HD. Jak sama nazwa mówi stipple (ang. kropkować) służy do nakładania produktów metodą stemplowania. Idealnie nałożymy nim podkład wklepując go miejsce przy miejscu. Oczywiście nie jest to zabawa dla śpieszących się rano do pracy lub szkoły, ale efekt jaki uzyskujemy jest bardzo naturalny, a nakładany produkt dosłownie stapia się z naszą cerą.

 

Przekonałam Was do używania skunksów?

Pędzel możecie kupić na www.mintishop.pl za cenę 42,90PLN.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply